Guma TAXI najlepsza w latach 90

„Co pamiętasz z lat 90?” – guma Turbo. Co było The Best z gum do żucia? Turbo wygrywa dzisiaj wszystko. To nic, że podobno była rakotwórcza:D przecież nawet rzucili jakiś czas temu do Biedronki. Ale czy ktokolwiek pamięta gumę Taxi? Guma Taxi mignęła nam przez chwilę. To była dobra guma do żucia, duże balony, dobry smak i jeszcze początki hazardu w postaci zdrapki „kółko i krzyżyk”.

 

O gumach do żucia, w tym o tym czym była guma Turbo pisałem tutaj: guma turbo

Teraz czas na gumę Taxi, która na pewno komuś zapadła w pamięci.

Guma Taxi czyściła system. Co dziwne na Youtube nie ma żadnych reklam tego smakołyku. A przecież kto ma lepszą pamięć będzie mógł podać tę kampanię reklamową czyli dzieciaki grające na jednorękich bandytach i gdy wygrywają to pojawia się żółta taksówka. Ale to tylko jeden przebłysk z TV. Co z samą gumą Taxi? Było jej dużo w każdym pakunku, takie coś o czym marzy każdy dzieciak. Czyli duża guma, żuje się długo, dobry smak i dodatkowo zdrapka. Właśnie tak to rozegrali, dorzucili do gumy Taxi zdrapkę typu „kółko i krzyżyk”. Pierwsza seria zdrapek dała producentowi po tyłku, bo wystarczyło spojrzeć pod światło, słońce i było wiadomo jak drapać. Ale żeby dostać zdrapkę trzeba było kupić …chyba 3 gumy Taxi. Później zrobili lepsze zdrapki i już nie było tak łatwo sięgnąć po wygraną i tym sposobem odebrać za free kolejną gumę Taxi

Chwilę czasu minęło i co zostało z gumy Taxi? Niestety wszystko zniknęło z rynku, skończyło się. Dlaczego? Po pierwsze to w necie można znaleźć zdjęcia gum Taxi prosto z Turcji. Nie jestem jednak pewien czy to co żuliśmy było tureckie??? Chyba, że ktoś dodawał już w Polsce zdrapki (produkował je i ogarniał)

Kto żuł gumy Taxi niech da znać, kto ma cokolwiek jeszcze w pamięci właśnie w tym temacie – niech się pochwali

Ostatnia część o gumach do żucia z lat 90

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz