Gwiazdy ekranu grające w teledyskach z lat 90

Aktor zanim zostanie dostrzeżony, zdobędzie popularność i oczywiście przybędzie kasy na koncie, musi imać się najróżniejszych zajęć. Historia kina zna najdziwniejsze zawody jakie uprawiali późniejsi giganci kina. Niektórzy zanim wypłynęli na szerokie wody, próbowali łapać role w teledyskach. Dekady lat 80 i 90 to złoty czas dla teledysków. Powstają klipy z wielkimi budżetami, z ciekawymi scenariuszami. W Polsce czas teledysków z prawdziwego zdarzenia zaczyna się na początku lat 90. W kilku z nich można dostrzec aktorki, aktorów, którzy później staną się popularni.

Tomasz Karolak – Edyta Bartosiewicz „Sen”
Jeden z największych przebojów Edyty Bartosiewicz jak i przebój lat 90. Tomasz Karolak był wtedy jeszcze studentem, a na planie teledysku znalazł się w wyniku wygrania castingu. Po tej przygodzie musiał jeszcze czekać na to aby stać się rozpoznawalnym wśród szerokiej publiczności. Przełomem była rola w filmie „Ciało”, z 2003 roku.

Agnieszka Włodarczyk – KASA „Reklama”
Debiutancka piosenka z debiutanckiej płyty KASY. Jak doskonale wiemy, Agnieszka Włodarczyk po raz pierwszy zagrała w filmie „Sara”, czyli rok po premierze teledysku do piosenki „Reklama”. Po sukcesie filmu, Włodarczyk grała w serialu „13 posterunek” i na dobre zakotwiczyła w formatach telewizyjnych.

Andrzej Chyra – Myslovitz „Z twarzą Marylin Monroe”
Andrzej Chyra grając Marylin Monroe miał już 32 lata i wciąż czekał na prawdziwą szansę występu na wielkim ekranie. Wtedy był praktycznie anonimowy, dopiero po latach zwrócono uwagę na aktora grającego bohaterkę z tytułu i nie chodzi o twarz. Rok 1999 to premiera filmu „Dług”, po nim aktor zaczął marsz na aktorski szczyt i praktycznie do dzisiaj utrzymuje się w czołówce polskich aktorów.

Katarzyna Kwiatkowska – Kult „Gdy nie ma dzieci”
Występując w teledysku Kultu była aktorką grającą epizody w kilku filmach. Rola w teledysku na pewno nie była przełomowa, tak naprawdę sukces przyszedł w kolejnej dekadzie, kiedy to znakomicie wcielała się w różne postacie świata polityki, w show Szymona Majewskiego. Po 15 latach wróciła do tematu współpracy z Kultem, występując w teledysku „Dobrze być dziadkiem”

Sonia Bohosiewicz – Anita Lipnicka „Historia jednej miłości”
Singiel promujący druga solową płytę Anity Lipnickiej, w którym jedną z ról zagrała Sonia Bohosiewicz. Była wtedy studentką szkoły aktorskiej w Krakowie i jeszcze przez kilka trzeba było czekać na większe role kinowe czy telewizyjne. 2003 to rola drugoplanowa w filmie Ślesickiego „Show”, rok 2007 rola główna w filmie „Rezerwat”

Agnieszka Dygant – Myslovitz „Dla Ciebie”
Po raz kolejny Myslovitz i przyszła gwiazda kina, telewizji. Rok 1999, Myslovitz promuje swój najlepiej sprzedający się album w historii między innymi piosenką „Dla Ciebie”.Główną kobiecą role w klipie gra Agnieszka Dygant, której czas przyjdzie w kolejnej dekadzie. Kilka mniejszych ról i w 2005 roku główna rola w serialu „Niania”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz